Benamôr Nata Håndcreme

kr. 100,00

Yderligere information

Benamôrs Nata-håndcreme er inspireret af det storslåede portugisiske wienerbrød. Beriget med ægekstrakt, stærk blødgørende med antioxidantegenskaber, nærer det dybt dine hænder og efterlader dem bløde og søde parfume.

Dejligt uimodståeligt! Til alle hudtyper

Anvendelse:
Påfør cremen på dine hænder og spred den forsigtigt. Massér dine hænder, indtil cremen er helt absorberet. Kan bruges gentagne gange, når det er nødvendigt i løbet af dagen.

Ingredienser:
– Æggekstrakt, der giver modydende og antioxidante egenskaber.
– Sheasmør, beskytter, nærer, hydrerer og blødgør huden.
– Sød mandelolie, fungerer som en blødgørende middel, der giver din hud en ekstraordinær følelse af blødhed og hydrering, forhindrer aldring og forbedrer hudens elasticitet.
– Inca-jordnød (Pluketenia Volubilis Seed Oil), vitaliserer og forynger huden på grund af dets anti-frie radikals egenskaber. Det hydrerer også huden ved at hjælpe med at reducere mængden af ​​vand, der går tabt.
– Kokosolie, hydrerer og blødgør huden

30 ml kr 75,-
50 ml kr 100,-.

SKU: N/AKategorier: ,

Anbefalinger til dig

  • Benamôr Jacarandá Flydende Sæbe

    kr. 100,00

  • Hand repair night serum

    kr. 395,00

  • Benamôr Gordissimo Lip Balm

    kr. 75,00

  • Benamôr Gordissimo Sæbebar

    kr. 60,00